Soutěž

Český soběstačný dům vypisuje každý rok úmyslně velice náročnou studentskou architektonicko-technologickou soutěž. Zadáním je vždy konkrétní pozemek a záměr. Studenti zdarma absolvují sérii školení nad rámec své výuky. Tato soutěž je srdcem celého projektu a dává si za cíl vytvořit generaci profesionálů se soběstačností a nezávislostí v krvi.

Akademická záštita

Zadání: Návrh dvou malých staveb kompletně nezávislých na inženýrských sítích - ostrovních domů

Zadání: Návrh energeticky soběstačných rodinných domů s připojením k elektrické síti jako záložnímu zdroji

Autor:
Petr Hora, Martin Valášek, Jan Mašek

Zadání: Návrh energeticky soběstačného komplexu pěti budov s možnostmi sdílení a šetrným využitím dalších zdrojů

Zadání: Originální koncept malo-objemového rodinného domu pro čtyř člennou rodinu, spojující současný životní komfort, co nejefektivnější prostorové řešení, dílčí energetickou nezávislost a šetrnou filozofii.
 

↑ Autor:
Jiří Petrželka

↑ Autor:
Nikola Puchelová

↑ Autor:
Vojtěch Vejvoda

↑ Autor:
Barbora Mažgútová

↑ Autoři:
Dominika Vykypělová, Josef Mikeš

↑ Autor:
Andrea Abelová

↑ Autor:
Martin Jirásko

↑ Autor:
Katarína Burdová

↑ Autor:
René Provazník

 

Český soběstačný dům - edice Green District

Tentokrát mají studenti za úkol urbanismus a zakomponování definovaných technologií do tzv. Green Districtu v rámci projektu Nová Valcha u Plzně (developer V Invest). Účastníci prvního kola soutěže Český soběstačný dům, edice Green District mohou přihlásit své projekty kdykoliv od 4.9.2019 (datum zveřejnění zadání) do 14.6.2020, tzn. je jedno v jakém semestru (zimní 2019, letní 2020) budou na zadání pracovat. Ti nejlepší se sejdou 26.6.2020 a odprezentují osobně porotě své projekty. Nejlepší zvítězí. Jako každý rok je zadáním reálné území s reálnou vidinou realizace. Finanční ceny v hodnotě více než 100.000,- Kč. Patron soutěže V Invest deklaruje možnost vybrat si některého z autorů soutěžních projektů ke spolupráci na přípravě realizace v rámci řešeného území.

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.