Kniha

Kniha Český soběstačný dům
Výprava za možnostmi šetrnějšího životaKniha pro všechny, kterým záleží na tom, co za sebou zanechají.

Na 300 stránkách čekejte:

  • objemné rozhovory se čtyřmi 4 velmi rozdílnými osobnostmi, které svými životy a bydlením manifestují vlastní, specifický náhled na to, co pro ně znamená šetrnost, udržitelnost a soběstačnost. Každý po svém a každý často velmi dramaticky jinak, než ten druhý. A přece mají něco společného. Sonda do jejich duší přináší spoustu možností k zamyšlení o vlastním pohledu na toto téma. Bez souzení a definování co je "správné" nebo "špatné".
     
  • příběh a kompletní komentované technické detaily/dokumentaci Českého soběstačného domu, který je naprosto nezávislý na všech inženýrských sítích. Náš dům rozložíme do posledního šroubku. Můžete se tedy těšit na kapitoly: Architektura, Stavební povolení, Materiály, Energetika, Voda, Topení, Zahrada, atd. Rozebereme prostě celý náš dům a v průběhu toho rozebereme i sebe samé, naše chyby, naši filozofii, naše bolesti a radosti. Naprosto otevřeně, budeme na sebe přísní stejně tak, jako na respondenty v první části knihy. Jinak to nejde.
     
  • tipy pro provoz domácností a praktická řešení pro rekonstrukce i novostavby s různými praktickými přístupy k šetrnosti a soběstačnosti života/bydlení. Na příkladu našeho vlastně extrémního domu a dalších konkrétních zajímavých obydlí vám v knize ukážeme principy a možnosti, které se dají obratem aplikovat prakticky v jakékoliv domácnosti či stavbě.


Samotná technická dokumentace Českého soběstačného domu bude zdarma. Tak jak jsme před lety slíbili, bude dostupná na našich webových stránkách v termínu vydání knihy, tedy nejpozději 24.6.2024. Přístup k technické dokumentaci našeho domu tak bude bude mít každý, i bez knihy. Slib je slib.Vydávat knížku je pro nás velké vystoupení z komfortní zóny a samozřejmě cítíme nejistotu, zda jí někdo bude vůbec chtít, zda jí bude někdo číst. I přesto tomu věnujeme veškerý svůj čas a věříme, že se to snad s vaší pomocí povede. Knížka je určitou tečkou našeho snažení žít šetrněji, které započalo v roce 2016. Mezitím jsme málem zkrachovali, dům nedokončili a skoro se utopili v bahně. Dopadlo to dobře, zvládli jsme to, náš dům obletěl svět a Česko, ale hlavně doopravdy skvěle funguje. Teď se o vše co jsme cestou zjistili chceme v konsolidované podobě podělit s vámi - uf, byla to fakt bez přehánění dobrodružná výprava!

Jak můžete pomoci?

Upřímně, vlastně úplně nejvíc nám pomůžete tím, když o koupi knihy projevíte právě teď a tady zájem. Nejedná se o předprodej, nesbíráme peníze dopředu na něco, co ještě není. Vyplněním jednoduchého formuláře níže se zaregistrujete k přednostnímu odběru knih(y) se zlevněnou cenou a navíc se můžete přihlásit na její křest 24.6.2024 v pražském CAMPu. A to je docela fajn. Každá Vaše registrace je pro nás impulzem a zároveň uklidněním, že to má smysl. Pomožte nám tedy vyplněním tohoto formuláře↓. Děkujeme za každého jednoho z vás.Kdo knihu píše?

Jsme už v pokročilé fázi rozpracovanosti, pečlivě sbíráme a tvoříme obsah, dáváme dohromady grafiku. Knihu určitě dokončíme a v červnu 2024 vydáme, to se prostě stane! Jako u stavby Českého soběstačného domu, i k práci na knize se dobrovolně přihlásili skvělí lidé. Nejužší tým kromě nás, tedy rodiny Podruhových z Českého soběstačného domu, patří zkušení Radek Váňa a Julie Zákostelecká z Idealab/Archizoom, kteří výrazně pomáhají s tvorbou textů, editací a vůbec fungují jako průvodci procesem tvorby knihy. Martin Mareš a Lucie Štorková z MarkBBDO dávají dohromady grafickou podobu, layout a posouvají celý koncept a logiku knihy.První solární kniha na světě

Toto se vám doufáme bude líbit. Připravujeme knihu ve dvou variantách výroby. Jedna standardní, plnohodnotná, krásná verze vytisknutá na klasické off-setové tiskárně bude s pořizovací cenou kolem 800,- Kč. Druhá, sběratelská edice bude vytisknuta přímo v Českém soběstačném domě. Půjde tedy zřejmě o první knihu na světě tištěnou jen a pouze elektřinou ze slunce v režimu off-grid - právě běží přihláška do Guinessovy knihy rekordů. Solární edice knihy půjde pořídit pravděpodobně někde mezi 2-3 tis. Kč, ale budeme se snažit dostat ještě trochu níže. Solární tisk už jsme si pro jistotu přímo v domě vyzkoušeli a jde to! Máte se tedy opravdu na co těšit.

Než odejdete

Pokud už jste tedy tak ještě neučinili, budeme moc rádi, když se zaregistrujete k budoucímu odběru knihy "Český soběstačný dům - výprava za možnostmi šetrnějšího života", ať už ve standardní či v solární edici. Budete tak první v pořadí, dostanete slevu a ještě k tomu podpoříte naše psychické zdraví (to je samozřejmě tak trochu vtip, ale taky tak trochu realita). Stačí kliknout ↓ 

Hlavní partneři knihy
 

Oboroví partneři knihy
 

 

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.