O nás

Ekosystém aktivit Českého soběstačného domu

Postavili jsme na pozemku bez inženýrských sítí dům, který si veškerou elektřinu vyrobí a spotřebuje sám. Dům je tedy ostrovní, nebo-li off-grid. Jedná se o technický oříšek, který dostává technologie na hranu možností. Cestou jsme se toho spoustu naučili. Dům je veřejně přístupný a my zdarma zveřejňuje jeho technickou dokumentaci.
Více o našem domě >

Jsme vděční za to, že k nám technická náročnost stavby Českého soběstačného domu přitáhla neobyčejně kvalitní skupinu energetiků a elektrikářů. Měli jsme opravdu štěstí na lidi. Díky tomu společně dokážeme zajistit kompletní dodávky solárních elektráren s akumulací od A do Z pro Váš domov či jinou nemovitost kdekoliv v ČR.
Více informací >

Spoluzaložili jsme také AMVOLT. Jedná se o škálu vysoce kvalitních, trvanlivých a modulárních bateriových úložišť od kapacity 2,5kWh až 1Mwh kontejner (BESS) ve shodné technické architektuře jako je bateriové úložiště v Českém soběstačném domě. Úložiště AMVOLT dodává zákazníkům buď samostatně nebo jako službu v konsorciu s dalšími pečlivě vybíranými českými dodavateli realizujeme kompletní fotovoltaické elektrárny s akumulací v nejvyšším průmyslovém standardu a v libovolné velikosti.
Více informací brzy >

Snažíme se pomoci vytvořit novou generaci odborníků s obnovitelnými zdroji v krvi. Proto pravidelně organizujeme úmyslně těžkou celostátní architektonickou soutěž pro vysokoškolské studenty. Jejich nejlepší návrhy jsou pro Vás v kompletních verzích ke stažení. Tato soutěž celý projekt Český soběstačný dům v roce 2016 odstartovala a vítěz jejího prvního ročníku, architekt Vojtěch Lichý, náš dům skutečně navrhl a dotáhnul s námi k realizaci.
Více o soutěži >

iBatt.energy je naše malá plug and play baterka do domácností bez vlastní solární elektrárny na střeše (včetně bytů). Snažíme se otevřít úplně neprozkoumané teritorium energetiky proto, aby se v budoucnu spálilo alespoň o trochu méně uhlí. Zatím nám úplně nepřeje legislativa, ale stejně na tom pracujeme. iBatt.energy si nyní ještě nemůžete pořídit, hledáme partnery se zájmem o energetickou flexbilitu a agregaci, se kterými celý koncept rozhodit. 
Více o iBattu >

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.