O nás

EKOSYSTÉM PROJEKTU ČESKÝ SOBĚSTAČNÝ DŮM

Postavili jsme na pozemku bez inženýrských sítí Český soběstačný dům, který si veškerou elektřinu vyrobí a spotřebuje sám. Dům je tedy ostrovní, nebo-li off-grid. Jedná se o technický oříšek, který dostává technologie na hranu možností. Dům je veřejně přístupný, zdarma zveřejňujeme jeho technickou dokumentaci a vše ostatní, co děláme z něho vychází. Český soběstačný dům je naším epicentrem.
Více o našem domě >

Snažíme se pomoci vytvořit novou generaci odborníků s obnovitelnými zdroji v krvi. Proto pravidelně organizujeme úmyslně těžkou celostátní architektonicko-technickou soutěž pro vysokoškolské studenty. Jejich nejlepší návrhy poskytujeme v kompletních verzích a zdarma ke stažení zde na našem webu. Tato soutěž celý projekt Český soběstačný dům v roce 2016 odstartovala a vítěz jejího prvního ročníku, architekt Vojtěch Lichý, náš dům skutečně navrhl a dotáhnul s námi k realizaci.
Více o soutěži >

Jsme vděční za to, že k nám technická náročnost stavby Českého soběstačného domu přitáhla neobyčejně kvalitní skupinu energetiků a elektrikářů. Měli jsme opravdu štěstí na lidi a výsledkem je tak opravdu robustní a dlouhodobě funkční vzorový systém FVE s bateriovým úložištěm. Dle tohoto vzoru dokážeme pomoci s kompletními dodávkami solárních elektráren s akumulací pro rodinné domy či rekreační nemovitosti kdekoliv v ČR.
Více informací >

Díky stavbě Českého soběstačného domu jsme si museli udělat velmi detailní přehled o nabídkách jednotlivých dodavatelů FVE a firem, stovky schůzek, prozkoumaných referencí, slepých cest, studium dostupných technologií. Nyní pomáháme robustní energetický systém z Českého soběstačného domu aplikovat na firemní sídla, bytové domy, výrobní podniky, ale i velké areály, továrny, průmysl, atd. Princip je vlastně pořád stejný - jednoduchost, otevřenost, opravitelnost a nejvyšší kvalita komponent.
Více informací >

Pro stavbu Českého soběstačného domu jsme potřebovali vyvinout vlastní bateriové úložiště složené z jednotlivých LFP článků, plně opravitelné s kompletní dokumentací. Žádné takové jsme na trhu nenašli a tak jsme se s naším partnerem, společností GWL, rozhodli založit AMVOLT.energy. Naše úložiště se tak stalo prvním prototypem dnes již škály vysoce kvalitních, odolných a modulárních AMVOLT bateriových úložišť z ČR. Od kapacity 11 kWh až po 1MWh bateriový kontejner.
Více informací >

Stejně jako v Českém soběstačném domě musíme mít přehled o každé kW elektřiny a litru spotřebované vody, platí toto dvojnásob pro energeticky velmi náročné provozy a areály. Rozhodli jsme pomoci rozšířit český nástroj pro hloubkový energetický management mezi odběratele překračující svými platbami částku 750.000,- Kč za energie měsíčně (dohromady elektřina, voda, plyn, teplo, vzduch). Integrací a pokročilou analýzou dat z IoT senzorů se dá ušetřit až 40 procent měsíčních nákladů za energie.
Více informací >

iBatt.energy je naše malá plug and play baterka pro spotové obchodování s elektrickou energií do domácností bez možnosti vlastní solární elektrárny na střeše (např. byty). Snažíme se otevřít úplně neprozkoumané teritorium energetiky proto, aby se v budoucnu spálilo alespoň o trochu méně uhlí a plynu. Zatím nám úplně nepřeje legislativa, ale stejně na tom pracujeme. iBatt.energy si nyní ještě nemůžete pořídit, hledáme partnery se zájmem o energetickou flexbilitu a agregaci, se kterými celý koncept rozchodit. 
Více o iBattu >

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.