O nás

SNAŽÍME SE V ČESKU POMOCI ZVÝŠIT POČET ENERGETICKY SOBĚSTAČNÝCH A ŠETRNÝCH STAVEB

Postavili jsme na pozemku bez inženýrských sítí Český soběstačný dům, který si veškerou elektřinu vyrobí a spotřebuje sám. Dům je tedy ostrovní, nebo-li off-grid. Jedná se o technický oříšek, který dostává technologie na hranu možností. Dům je veřejně přístupný, zdarma zveřejňujeme jeho technickou dokumentaci a vše ostatní, co děláme z něho vychází. Český soběstačný dům je naším epicentrem.
Více o našem domě >

Kniha Český soběstačný dům - výprava za možnostmi šetrnějšího života je pro všechny, kterým záleží na tom, co za sebou v životě zanechají. Na 336 stránkách najdete rozhovory se zajímavými osobnostmi s různými praktickými přístupy k šetrnosti a soběstačnosti života/bydlení. Dále také tipy pro provoz domácností a praktická řešení pro rekonstrukce i novostavby.
Více o naší knize >

Snažíme se pomoci vytvořit novou generaci odborníků s obnovitelnými zdroji v krvi. Proto organizujeme úmyslně těžkou celostátní architektonicko-technickou soutěž pro vysokoškolské studenty. Jejich nejlepší návrhy poskytujeme v kompletních verzích a zdarma ke stažení zde na našem webu. Idea studentské soutěže celý projekt Český soběstačný dům odstartovala.
Více o soutěži >

Technická náročnost a specifičnost stavby Českého soběstačného domu k nám přitáhla neobyčejně kvalitní skupinu energetiků a elektrikářů. Důkazem toho je náš robustní a dlouhodobě funkční systém FVE s bateriovým úložištěm. Snažíme se pomáhat komukoliv, kdo má zájem o solární elektrárny s akumulací pro svůj rodinný dům či rekreační nemovitost kdekoliv v ČR.
Více informací >

Napsali o nás

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.