Realizace

Připravujeme reálnou výstavbu dvou propracovaných, veřejnosti otevřených ostrovních (off-grid) domů, tedy staveb, které nejsou napojeny na žádné inženýrské sítě.

Velice brzy se ukázalo, že skutečně komplexní a komfortní řešení energeticky soběstačných budov, od umístění na pozemku a volby materiálů, přes individualizovaný výběr technologií až po jejich vzájemné propojení a uřízení je v ČR naprosto nedostatkovým zbožím a především velkou výzvou. Proto vznikl pečlivě sestavený tým odborníků a odborných partnerů, kteří společně tuto realizaci koncipují, ba co víc, vyvinuli i vlastní systém řízení pro energeticky soběstačné stavby.

Příprava realizace probíhá pod vedením Michala Klečky ze společnosti GWL a Petra Pokory/Romana Motlíčka z ELPRAMO s.r.o., v kompletně vybavené technické místnosti Českého soběstačného domu v Praze. Tento specializovaný tým, jeho zkušenosti a systém nyní pomáhají na svět nejen těmto dvěma ostrovním realizacím, ale jsou po vyžádání k dispozici i pro další potenciální stavební záměry v různé míře soběstačnosti.

Páteřní technologie a základní vlastnosti:
LiFePO4 bateriové články od GWL
Solární panely od GWL
Kompletní elektroinstalace od ELPRAMO
Vlastní řídící software od ELPRAMO
Kompletní vodní management od ENVI-PUR
Řídící jednotka Foxtrot od TECO
Automatický kotel na peletky od OEKOFEN
Kompletní dodávka oken od INTERNORM
Vzduchotechnika od WAFE
Stavební materiály od WIENERBERGER
Dle PENB měrná potřeba tepla 35 kwh/m2/rok

Realizace
Realizace
Realizace
Realizace
Realizace
Realizace
Realizace
Realizace
Realizace

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.