Chci solár - Průmysl - Pavel Podruh

FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY S BATERIEMI NA MÍRU PRO FIRMY, BYTOVKY, VÝROBNÍ PODNIKY, ALE I VELKÉ AREÁLY, HALY, TOVÁRNY, PRŮMYSL, ATD.

Nebo potřebujete spíše něco menšího? FVE pro rodinné či rekreační domy > INFO ZDE <

Technická náročnost stavby Českého soběstačného domu k nám za roky příprav přitáhla neobyčejně kvalitní skupinu energetiků a elektrikářů. Měli jsme opravdu štěstí na lidi. Zároveň jsme si také museli udělat velmi detailní přehled o nabídkách jednotlivých dodavatelů a firem, stovky schůzek, prozkoumaných referencí, slepých cest, studium dostupných technologií. Díky tomu Vám nyní dokážeme pomoci s doporučením vhodného dodavatele na:

KOMPLETNÍ DODÁVKY SOLÁRNÍCH ELEKTRÁREN S AKUMULACÍ
PRO OBJEKTY VĚTŠÍHO A VELKÉHO ROZSAHU KDEKOLIV V ČR

 • Posouzení a definice vhodného řešení na míru
 • Vyřízení veškeré potřebné administrace a papírování
 • Zajištění dotace (pokud o ní stojíte)
 • Projektovou dokumentaci stavby a vyřízení stavebního povolení
 • Komplexní systém instalace fotovoltaických panelů včetně konstrukčních prvků a montáže na střechu nebo pozemek, včetně terénních úprav a zabezpečení
 • Kabelové rozvody ss NN, st NN a st VN včetně VN přípojky a elektrické revize
 • Návrh a dodávku střídačů pro převod stejnosměrného proudu na střídavý 50Hz
 • Realizace bateriového úložiště z jednotlivých LiFePO4 článků
 • Instalace profesionálním a prověřeným týmem řemeslníků 
 • Vlastní zdroj energie a snížení nákladů za elektřinu
 • Ochrana před dočasnými výpadky energie
 • Elektřinu ze slunce místo z uhlí či plynu

1. Jak začít

Na trhu (obvzlášť v dnešní době) je opravdu hodně zdánlivě výhodných nabídek solárních elektráren - dávejte pozor, vybírejte důkladně, nezávisle na tom, zda Vám s vhodným dodavatelem pro elektrárnu nakonec pomůžeme my či ne. Vždy každému, kdo má zájem o opravdovou kvalitu a trvanlivost nejprve doporučujeme přečíst tyto 2 články na odborném, nezávislém portálu oEnergetice.cz. Přecijen, solární elektrárna je velká investice a je pragmatické peníze utratit moudře, takže nějaký čas studia za to stojí. Nebojte, článkům rozumí každý, i když není zrovna elektrikář či technik a základní principy fungují velmi podobně pro průmyslové, ale i domácí instalace. Tady jsou články:

     


2. Přečteno, co dál?

Pokud jste články pročetli, už asi tušíte, že naší cestou jsou jen otevřené, opravitelné fotovoltaické systémy s maximálně kvalitními komponenty a s tlakem na dlouhodobou funkčnost (trvanlivost). Žádné levné poruchové střídače a baterie diskutabilní jakosti. Moc prosíme, vyplňte poptávkový dotazník níže pouze pokud i Vy s tímto směrem souzníte. Podle parametrů, které vyplníte se budeme snažit Vás propojit s vhodným dodavatelem, který drží filozofii z Vámi přečtených článků (viz. výše) a je relevantní pro velikost a typ Vámi zamýšlené FVE.

CHCI VYPLNIT KRÁTKÝ POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ
Zatím jen pro již postavené či rozestavěné nemovitosti

Moc prosíme, mějte na mysli, že se snažíme Vám v dobré víře ušetřit čas hledáním vhodného dodavatele FVE. My sami jsme to absolvovali a trvalo to skoro 3 roky, než jsme se rozhodli správně. Zároveň Vás vyzýváme, abyste i námi doporučeného dodavatele podrobili vlastním kritickým okem a rozhodovali se na základě svého úsudku. Situace na trhu je překotná a něco, co bylo kvalitní včera nemusí být díky množství zakázek kvalitní i dnes (a my nemusíme mít vždy stoprocentní přehled). Proto prosím neberte naše doporučení jako definitivní, rozhodujte se primárně sami. Náš úkol je jen zkusit Vám pomoci ušetřit čas hledáním.


3. Průběh zakázky

Většina zákazníků absolvuje následující proces:


 


4. Používané technologie


Samostatné LiFePO4 bateriové články, žádné black-boxy (uzavřené krabice/šuplíky)

Výrazně doporučujeme bateriová úložiště skládaná modulárně na míru z těchto průmyslových prizmatických článků světově osvědčených značek Winston či Elerix, které v ČR distribuuje společnost GWL. Články se vyznačují vysokou bezpečností a dlouhou životností, jsou nehořlavé, samozhášivé, neexplozivní. Obvyklá životnost článku je až 8 tis. cyklů, i poté se ale dají články ještě další řadu let bezproblémově používat. V případě poškození některých článků v úložišti je možné ostatní články poskládat do jiné sestavy a používat dál nebo jednotlivé články nahradit - neznehodnotí se tedy celé úložiště, jako to bývá u uzavřených bateriových boxů.Střídače Victron

Victron je holandská rodinná firma, která se původně zaměřovala na dodávky elektronických zařízení pro náročné prostředí lodní dopravy. Stejnou nekompromisní kvalitu používá i pro domovní zařízení, proto je naší volbou. Střídače odebírají z 48V baterie stejnosměrný (DC) proud a mění jej na kvalitní sinusoidu střídavého (AC) proudu a napětí 230V, jako je v běžné zásuvce. Tyto vysoce kvalitní produkty mají masivní toroidní transformátor, který umožňuje použít střídač i pro rozběhy silnějších točivých strojů, jako je třeba čerpadlo. CHCI VYPLNIT KRÁTKÝ POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ
Zatím jen pro již postavené či rozestavěné nemovitosti

Potřebujete spíše něco menšího? FVE pro rodinné či rekreační domy > INFO ZDE <


5. Konkrétní příklady typických realizací

a) Instalace fotovoltaiky a 100 kWh baterie v externím kontejneru pro výrobní společnost Parabel. Fotovoltaika poskytuje průměrně 70% energetickou soběstačnost vybraného provozu a baterie slouží pro uchování elektrické energie ze solárních panelů na dobu, kdy zrovna nesvítí slunce, ale provoz ji potřebuje. Klient s touto realizací také získal zálohování kritické firemní infrastruktury a vykrývání výkonových špiček, tzv. peak-shaving. To se projeví na snížení čtvrthodinových maxim a nižších či nulových poplatků za jejich překročení.

b) Fotovoltaická elektrárna o špičkovém výkonu 113 kWp. Baterie o kapacitě 64 kWh je v technické místnosti výrobního závodu R. Jelínek. Systém dokáže eliminovat (vyhlazovat) energetické špičky provozu, šetřit peníze díky sníženým odběrům z elektrické sítě a zálohovat výrobní linku na jeden celý den v případě výpadku.

c) Zálohovaný bytový dům v Šumperku. Bateriové úložiště o nominální kapacitě 200 kWh schopné pokrýt souběh spotřeb v bytových jednotkách a adekvátním systémem střídačů v technické místnosti. Instalovaný výkon solárních panelů na střeše 40 kWp.


CHCI VYPLNIT KRÁTKÝ POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ
Zatím jen pro již postavené či rozestavěné nemovitosti

Nebo potřebujete spíše něco menšího? FVE pro rodinné či rekreační domy > INFO ZDE <


 

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.