Pozor! Petr Paraščinec je zedník podvodník. Nebrat. (Č. Budějovice a okolí)

Petr Paraščinec je zedník podvodník.
Pozor nebrat! Č. Budějovice a okolí

Recenze: Petr Paraščinec (zedník), Budějovická 101, Zvíkov, 373 72

V průběhu stavby našeho domu (2019-2020) jsem narazil na celé spektrum kvality jednotlivých řemeslníků. Od úplně suprových, spolehlivých a ochotných, po ty horší, nespolehlivé, nedůtklivé a neschopné přiznat vlastní chyby. Bohužel do té druhé skupiny spadl zedník Petr Paraščinec ze Zvíkova u Českých Budějovic. 

Osobně bych jeho služby už nikdy nevyhledal a nikomu bych ho nedoporučil!

Petr Paraščinec byl vlastně docela sympaťák, což člověka trochu zmate. Od začátku jsem dával pozor, aby veškeré drobnosti či případné nejasnosti komunikoval s projektantem stavby, který naopak od prvního momentu fungoval fakt skvěle a skutečně precizně. Petr Paraščinec vystupoval jako naprosto ostřílený řemeslník, který již všechno viděl, všechno znal, neměl jsem žádné obavy. Mám ve zvyku lidem věřit. Bohužel po dvou měsících práce jsem začal mít podezření, že něco není v pořádku s vyúčtováními služeb. Nechal jsem to být, byl jsem rád, že vůbec na práci někoho mám. Až zpětně po půl roce mi to už nedalo a nechal jsem si jeho nacenění nezávisle posoudit 3mi různými stavebními firmami/partami. Zjistil jsem tak, jak moc mě pan Paraščinec okrádal. Rámcově jsem mu zaplatil cca. o 200.000,- Kč více, než jsem ve skutečnosti měl. Samozřejmě se jedná o mou vlastní chybu, nezkušenost a slepou důvěru. Logicky jsem se rozhodl s ním dál nespolupracovat.

Pozor na Petra Paraščince ze Zvíkova u Českých Budějovic, jeho služba se Vám může nevyplatit, nedoporučuji. Dům bych si od nej opravdu postavit nenechal. Bacha na peníze a kvalitu práce!

Nakonec se navíc ještě ukázala obrovská spousta stavebních chyb, které u mě na domě nasekal. Dokonce i chybně kladené cihly! Naštěstí jsem následně vše vyřešil sám s dalšími šikovnými lidmi, kteří chyby napravili/zmírnili. Nemám ve zvyku si stěžovat a už vůbec lhát, toto je má naprosto pravdivě popsaná zkušenost s Petrem Paraščincem a je to spíše snaha varovat další, kteří by se mohli spálit po mě. Zkušenost s panem Paraščincem mám bohužel opravdu výjimečně špatnou a to jak pracovně, tak lidsky. 

Pavel Podruh
majitel Českého soběstačného domu

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.