Okna

Okna

Mrknkout na popisky už hotové

 

Video

 

Okna a dveře

Internorm je původně rodinný podnik, který se vypracoval v největší značku pro výrobu oken v Evropě, a který nedávno oslavil devadesáté výročí. Všechna okna a dveře Internorm jsou ze 100 % vyráběny v Rakousku, vlastně kousek od Českého soběstačného domu. Inernorm taky dost sympaticky posouvá kupředu celý segment například díky I-tec inovacím v závorování, větrání či stínění. 

 

Po důkladném zvážení zvítězila dřevohliníková okna HF 410, která nám umožnila zvolit interiérovou stranu rámu ve světlém dřevěném dezénu tak, aby ladil s naší vizí interiéru. Na okna jsme dostali 10letou záruku na funkční spojení dřeva, hliníku a termo pěny. Vnější strana oken je opatřena barvou HFM05 v odstínu černá metalíza, která se vyznačuje vysokou odolností proti povětrnostním vlivům a slunečnímu záření. Je tedy garantováno, že bude díky své vyšší stálobarevnosti méně blednout.

Okna HF 410 jsou vybavena speciální technologií I-tec core, která zvyšuje jejich odolnost, o vyšší zvukovou i tepelnou izolaci se stará technologie I-tec zasklení. Všechna okna mají také speciální povlak skla ECLAZ, který přivádí do domu až o 10 % více denního světla, což se nám krásně hodilo.

 

Po dřevohliníku jsme sáhli i v případě zdvižněposuvných dveří HS 330, které svou velkorysou skleněnou plochou propojují interiér s okolní přírodou. Tyto dřevohliníkové dveře v sobě mají technologii Comfort Close pro tlumení dorazu, díky níž je u posuvných křídel, jejichž hmotnost přesahuje 300 kg, usnadněna manipulace při zavírání a riziko úrazu sníženo na minimum. U oken i posuvných dveří jsme všude použili purenitové podkladní lišty, které se starají o přerušení tepelného mostu mezi stavbou a použitým oknem.

 

Do hlavního vchodu do domu jsme nainstalovali hliníkové dveře AT 310 s tříkomorovým rámovým profilem a vícebodovým zamykáním. Rozhodli jsme se pro neprůhlednou výplň FA, která nabízí obrovské množství individuálních řešení. Na povrchu jsme dveře z vnější i vnitřní strany opatřili matným metalickým efektem železité slídy hirest HFM05. Venkovní barva v provedení hirest znamená, že se jedná o barvu s jemnou metalickou strukturou, která je odolná proti povětrnostním vlivům. Stálobarevnost této barvy je 3x delší oproti běžným práškovým barvám.  

 

Off-grid střešní okno

Vůbec jsme nevěděli, že existuje, ale je to tak. Solárně napájené střešní okno VELUX GGU Black, nám už v Českém soběstačném domě velkoryse osvětluje celý prostor schodiště. Plně soběstačné střešní okno má v horním rámu zabudovaný solární panel, který nabíjí integrovanou baterii, takže energii na svůj provoz získává výhradně ze slunce. Otevírání a zavírání se dá ovládat buď ovladačem umístěným vedle schodišťových vypínačů nebo klasicky manuálně.

Střešní okno VELUX GGU Black je zvláštní také svým designem. Má krásný černý vnitřní rám, jeho kontrastní barevnost elegantně lemuje výhled a posiluje vizuální propojení s okolní přírodou. Velkorysá velikost okna 114x140 centimetrů (plocha zasklení 1,16 m2) je zárukou dostatečné porce denního světla. Protože je okno orientované na sever, obavy z přehřívání interiéru v letním období jsou zbytečné. Díky nízkoenergetickému trojsklu toto okno neohrozí ani tepelnou pohodu v zimě. 

Střešní okno VELUX do našeho domu skvěle zapadlo. Napájení přesně odráží koncept fungování domu, design nádherně navazuje na vymyšlený interiérový design celého domu a dálkové ovládání zapojuje okno do hry, i když je poměrně vysoko nad schody. Pamatujeme si, že když jsme okno instalovali a hned jsme zkoušeli dálkové ovládání, přišlo nám to jako úplně geniální řešení do našeho domu. Solární panýlek je sice na sever, ale dostává úplně dostatečnou dávku osvitu k tomu, aby se okno dalo libovolně otevírat a zavírat.

fotky

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.