O nás

Misí projektu Český soběstačný dům je urychlovat rozšíření staveb v různé míře energetické soběstačnosti a vývoj čistších technologií pro domácnosti.

Ostrovní dům

Ostrovní dům

žádné inženýrské sítě
možné omezení komfortu
nezávislost, rozhodnutí

Hybridní dům

Hybridní dům

část vlastní energie
zbytek ze sítě
bezpečí, dobrý pocit

Aktivní dům

Aktivní dům

maximum vlastní energie
sdílení přebytků
soběstačnost, filozofie

STAVBY / Spojením zkušených odborníků z partnerské sítě projektu s nadějnými talenty z vysokých škol vznikají dvě reálné, veřejnosti přístupné ukázky vzrušující varianty soběstačnosti, tedy dva ostrovní (off-grid) domy. Jedná se o vědomou technickou výzvu, která vedla k nutnému vytvoření komplexního technologického/projekčního týmu a následnému vývoji vlastního systému řízení budov s důrazem na energetickou soběstačnost. Více info o zde.

KONZULTACE / Specializovaný tým projektu a vlastní systém řízení jsou nyní ve velice omezeném množství k dispozici pro další potenciální stavební záměry či rekonstrukce. 

STUDENTSKÁ SOUTĚŽ / Český soběstačný dům každý rok organizuje stejnojmennou celostátní soutěž pro studenty architektury a stavebnictví. Všechny soutěžní koncepty různě soběstačných budov jsou pro veřejnost i firmy zdarma ke stažení, inspiraci a replikaci. Více info zde.

VÝVOJ BATERIE / Dalším chybějícím článkem na cestě k širokému rozšíření konceptu energetické decentralizace, soběstačnosti a sdílení je probíhající vývoj vlastního, životaschopného bateriového úložiště pro domácnosti. Více info brzy.

PROČ / Pojítky energeticky soběstačných budov jsou touha po nezávislosti na energii vyrobené z neobnovitelných zdrojů (např. z uhlí) a šetrný přístup ke všem ostatním zdrojům (primárně voda, teplo, vzduch, materiály). Malý tým projektu Český soběstačný dům, jeho síť partnerů, v rámci svých možností a bez velkých slov o ekologii, usiluje o realistický posun směrem k čistější budoucnosti. Cílem projektu je spojovat svým příběhem, sdílet vědomosti a pomáhat budovat plně funkční a důmyslná řešení v krásných, co nejvíce soběstačných a vysoce šetrných budovách.

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.