Interiérový design

Interiér

Na návrhu interiéru našeho domu jsme od začátku pracovali s naším architektem Vojtou Lichým ze studia MLAA. Máme podobný, minimalistický a jednoduchý vkus. Cílem bylo nedělat žádné designové vylomeniny, ale vytvořit čisté a útulné prostory, kde si člověk udělá pohodlí po dni stráveném venku v přírodě. Do domu nechceme umisťovat zbytečné serepetičky, které jen zabírají místo, práší se na ně a člověk musí trávit čas tím, že se o ně stará. Každá věc by ideálně měla mít svůj účel a funkci, doplňky budou pravděpodobně vznikat z materiálů v okolí. Dřeva a mechu tu máme opravdu hodně. Také bychom chtěli, aby interiér doplňovali lidé, kteří k nám budou jezdit třeba o vlastní výtvory, to se časem ukáže. Už nějakou dobu žijeme filozofií, že čím méně fyzických věcí člověk v domácnosti má, tím více má času na své blízké a rodinu. Tak to chceme udržet i v Českém soběstačném domě a takto jsme koncipovali návrh interiérového designu (takže televizi u nás také nenajdete :) ).

 

Nábytek

Díky shodě různých okolností jsme se pro interiér domu domluvili na spolupráci s IKEA. Představa byla využít co nejvíc jejich nábytku z druhé ruky a z recyklovaných materiálů. Dokonce to vypadá, že ten náš proces výběru, uvažování a následný výsledek IKEA zaznamená do takového jednoduchého manuálu, použitelného i pro ostatní po celém světě. Hned jak bude, zveřejníme ho samozřejmě i zde. Jinak výběr a celou koncepci vedla designérka a fotografka v jedné osobě Karolína Dostálová, spolu s naším architektem Vojtou Lichým a výborným IKEA designérem zaměřeným na udržitelnost Davidem Cadaval Monge. Všechno ostatní už bylo jen otázkou šroubků, matiček a dřevěných spojováčků. Hlavně nepřeskakovat kroky v návodech IKEA, znáte to. Níže se podívejte na ty nejzajímavější kousky, které jsme vybrali.

 

Doplnit fotky a popisky

 

Podlahy a terasa

Už nějakou dobu před samotnou stavbou nám napsal Zdeněk Kápl z Podlahy Kápl, že nám fandí a že by nám rád pomohl a že za to nic nechce, což je v dnešní době opravdu výjimečné. A jak Zdeněk řekl, tak udělal. Úplně nádherně provedl veškeré vnitřní podlahy a vyšvihnul celou terasu. Zdeňku díky moc, kamaráde, jsme ti vděční a máme tě rádi!

 

Obrázky s popisky materiálů

 

Radiátory

V přízemí máme podlahové topení, ale do podkroví jsme vybrali velice decentní designové radiátory Laurens, konkrétně model Quadrix Vertical a Horizontal. Více k tomu řekl pan Adam Dolanský přímo od výrobce: „V Laurens jsme tak nějak zvyklí vše řešit do posledního detailu a to se netýká jen radiátorů, ale také celé zakázky. Protože právě kvůli té cestě, lidem a příběhům jednotlivých zakázek to všechno děláme. Všechny naše radiátory jsou vyráběny malosériově a na zakázku přesně podle představ klientů. Proto nám nejsou nestandardní požadavky cizí a požadavek na bílou matnou barvu do Českého soběstačného domu nás nemohl zaskočit. Po výrobě a lakování radiátorů se tento povrch stal jednou z možností barevného provedení na radiátorech Laurens.“

 

Quadrix jsou vlastně úplně jednoduché radiátory s extrémní variabilitou. Díky jednoduché konstrukci má topné těleso poměrně velkou plochu a díky tomu velmi slušný výkon. U designových radiátorů není vždy jednoduché najít ideální poměr právě mezi designem a výkonem, ale u tohoto modelu je to o něco jednodušší. Abychom byli konkrétní, s panem projektantem vytápění jsme napočítali potřebný výkon jednotlivých radiátorů do jednotlivých místností a přesně to nám Laurens následně na míru dodal. Vyšlo to takto: malá ložnice 856 W, chodba 665 W, velká ložnice 1012 W a koupelna 788 W. 

 

Pan Dolanský z Laurens ještě dodává: „Máme takový pocit, že na tomto domě dělají jen fajn lidé, všechno bylo řešeno v takové pohodě, že se celý tento projekt prostě musel povést. Proto byly konzultace s projektantem topení i architektem v tak pohodové atmosféře. Řešení, jak dostat na stěny radiátory Quadrix v ideálních rozměrech a hlavně s dostatečným výkonem, se vlastně našlo nějak samo.“ A my to můžeme potvrdit, protože to opravdu šlo jako po másle, bez jediného zádrhelu, což se nestává vždy. Radiátory ale byly fakt radost a my Laurens moc děkujeme za pomoc, ochotu a chuť do toho s námi jít.

 

Doplnit fotky a popisky

Neustále se děje něco zajímavého!
Přihlašte se k odběru novinek a budete vždy v obraze.